POCHODZENIE

UPRAWA ORGANICZNA

Olejki Urulu Harmony to przede wszystkim olejki z roślin uprawianych organicznie. Zawsze szukam olejków z mniejszych plantacji, których właściciele stawiają na uprawę roślin w sposób zrównoważony i z poszanowaniem praw pracowników.

Olejki Urulu Harmony przyjeżdżają do nas z wielu stron świata, więc takie certyfikaty, o ile są autentyczne ( więcej o kontrowersjach wokół organiczności napisałam TUTAJ), są dla mnie drogowskazem, który kieruje mnie do ludzi, którzy czują podobnie jak ja.

Znam jednak bezpośrednio niektórych plantatorów, którzy uprawiają rośliny w pełni ekologicznie, ale nie wystąpili jeszcze o certyfikację (która jest często kosztowna). 

Jeśli jestem pewna intencji tych osób i transparentności uprawy dołączam takie olejki do swojej kolekcji (np. obłędny w zapachu olejek lawendowy z polskiej plantacji).
NATURALNE STANOWISKA (DRZEWA)

Drzewa wieloletnie takie jak sosna, świerk czy drzewo cedrowe rosną naturalnie w kompleksach leśnych i z tych drzew pozyskiwane są olejki eteryczne. Nie ma więc na nie certyfikatów organiczności. Zwracam jednak uwagę, aby były one z kontrolowanego źródła. Warto zaznaczyć, że olejki te powstają zazwyczaj z resztek drzewnych i trocin, które pozostały po obróbce drewna na stolarniach.


NATURALNE STANOWISKA (ZIOŁA)

Niektóre olejki Urulu Harmony pochodzą z roślin zebranych z dzikich stanowisk i tutaj również nie ma certyfikatu organiczności. Wszystkie rośliny pozyskiwane są w sposób zrównoważony, z szacunkiem do natury. Jeden z moich dostawców z Chorwacji zbiera w sezonie tylko rośliny pod zamówienie indywidualne i w małych ilościach, aby niepotrzebnie nie zaburzać równowagi naturalnych stanowisk.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl