FAQ

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:


CZY MOŻNA STOSOWAĆ WEWNĘTRZNIE OLEJKI URULU HARMONY?

Olejki URULU HARMONY są czyste, nie zawierają pestycydów, wypełniaczy i syntetycznych dodatków.

Stosowanie wewnętrzne olejków eterycznych jest jednak tematem, który nie ma nic wspólnego z czystością olejku.

Olejki eteryczne to silnie skoncentrowane substancje roślinne i nasz układ pokarmowy nie jest przystosowany do ich trawienia. Jest przystosowany do trawienia całych roślin (z pełnym pakietem składników potrzebnych do ich strawienia), a olejki eteryczne mimo, że są substancjami pochodzenia roślinnego, to jednak są to substancje wyekstrahowane i co najmniej 100 razy bardziej skoncentrowane niż w roślinie. Spożywanie nawet najczystszych olejków może spowodować poważne podrażnienia i uszkodzenia przewodu pokarmowego.

Prawie wszystkie ciężkie skutki uboczne stosowania olejków eterycznych były odnotowane po ich zastosowaniu wewnętrznym.

Większość aromaterapeutów odradza stosowania olejków eterycznych doustnie uważając, że inne metody ich stosowania są znacznie skuteczniejsze. Stosowanie wewnętrzne jest dopuszczalne tylko pod okiem aromaterapeuty w trudnych przypadkach wymagających poważniejszego leczenia.


CZY OLEJKI URULU HARMONY SĄ JAKOŚCI TERAPEUTYCZNEJ?

Osoby zaznajomione ze światem olejków eterycznych często zadają mi pytanie, czy olejki URULU HARMONY są jakości terapeutycznej. Jeśli pytając o “jakość terapeutyczną” pytasz o to, czy olejki URULU HARMONY są czyste, nie zawierają pestycydów, wypełniaczy czy syntetycznych dodatków to tak, olejki URULU HARMONY właśnie takie są.

Jednak “jakość terapeutyczna” to zwrot marketingowy wprowadzony przez jedną z dużych firm sprzedających olejki eteryczne. Firma ta wprowadziła go po to, aby odróżnić się od innych firm, które sprzedają olejki syntetyczne lub olejki eteryczne z domieszką wypełniaczy i syntetycznych składników (a jest takich firm sporo, również na rynku polskim). "Czysta jakość terapeutyczna" jest potwierdzana certyfikatem, który jest wewnętrznym certyfikatem tej firmy. Nie ma zewnętrznej jednostki certyfikującej, która potwierdza "czystą jakość terapeutyczną" olejków eterycznych. Certyfikat i zwrot “czysta jakość terapeutyczna” są więc działaniami stworzonymi przez tą firmę na własny użytek marketingowo-promocyjny. Terminy te i sposób ich komunikacji mogą być jednak mylące, ponieważ kreują wrażenie, że firma ta jako jedyna na rynku ma wysokiej jakości olejki eteryczne.

Warto wiedzieć, że obecnie na rynku światowym (głównie w USA) istnieje wiele firm, które oferują czyste, przebadane olejki eteryczne najwyższej jakości.

Dodatkowo aromaterapeuci od których się uczyłam ( a było ich wielu) wybierają olejki eteryczne właśnie od tych mniejszych firm lub bezpośrednio z zaprzyjaźnionych, małych destylarni, które tworzą olejki najwyższej jakości na potrzeby aromaterapii (i z tymi destylarniami również ja współpracuje).


CO TO ZNACZY, ŻE OLEJKI URULU HARMONY SĄ ETYCZNE?

Jednym z głównych powodów dla których zaczęłam sprowadzać olejki eteryczne był właśnie temat etycznego traktowania pracowników podczas uprawy, zbioru i destylacji roślin. Zależało mi również na pewności, że rośliny pozyskiwanie są w sposób zrównoważony.

Szukałam małych, często rodzinnych destylarni, które stawiają na jakość pozyskiwanego olejku, a nie jego ilość. Cieszę się za każdym razem, kiedy mogę skontaktować się bezpośrednio z wytwórcami olejku, wysłuchać ich opowieści o roślinach, ludziach, o historii miejsc w których wzrastają rośliny. Cieszę się, że mogę ich wspierać stawiając na jakość, a nie cenę.

Olejki takie różnią się zapachem i składem każdego roku! Dlatego olejki Urulu Harmony mogą z każdą dostawą pachnieć trochę inaczej. Wszystko zależy od słońca, deszczu i...rąk, które zbierają dane rośliny.

U niektórych dostawców zajmujących się zbiorami z dzikich stanowisk zamawiam olejki zanim zaczną się zbiory- z poszanowania do natury chcą zebrać tylko tyle ile potrzebują nie zaburzając naturalnej równowagi przyrody.


CZY OLEJKI MOŻNA STOSOWAĆ W CIĄŻY?

Stosowania olejków eterycznych w ciąży zależy od Twojej wcześniejszej “znajomości” z olejkami, od Twojego samopoczucia podczas ciąży i od opinii twojej położnej prowadzącej.

Temat ten jest poważny i nie chciałabym go zamknąć w kilku zdaniach, dlatego napisałam o tym więcej TUTAJ.


CZY OLEJKI ETERYCZNE MOŻNA STOSOWAĆ U DZIECI?

Nie ma żadnego odgórnego “kodeksu” stosowania olejków eterycznych u dzieci. Każdy aromaterapeuta ma inne reguły stosowania olejków eterycznych w tym przypadku. Niektórzy do 3 roku życia odradzają stosowania olejków eterycznych (polecają hydrolaty), inni podają całe rozpiski bezpiecznego stosowania olejków eterycznych przy dzieciach. Całą swoją wiedzę o aromaterapii u dzieci opisałam w tym bezpłatnym e-booku. POBIERAM BEZPŁATNEGO E-BOOKA.

Olejkiem, który jest idealnym olejkiem na start jest polecana przez wszystkich LAWENDA. Zwróć jednak uwagę na to, żeby była to lawenda wąskolistna/lekarska czyli Lavandula angustifolia, bo często w buteleczce podpisanej LAWENDA są inne, mocniejsze (bo zawierające kamforę, która może być toksyczna dla dzieci) odmiany. 
CZY MOŻNA STOSOWAĆ OLEJKI ETERYCZNE NA ZWIERZĘTACH?

Aromaterapia zwierząt to osobny, wielki dział aromaterapii.

Jest szczególnie skuteczna w przypadku koni, psów i kotów, ale nie wszystkie zwierzęta są na nią podatne (na przykład moje :)).

Jeśli interesuje Cię ten temat napisz do mnie na info@uruluharmony.pl - przekieruje Cię do odpowiedniego specjalisty.JAK PRZECHOWYWAĆ OLEJKI ETERYCZNE?

Olejki eteryczne najlepiej przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu.Unikaj wystawiania ich na bezpośrednie działanie światła słonecznego. Trzymaj je z dala od dzieci (chociaż nasze bezpieczne nakrętki powinny uniemożliwić im otworzenie buteleczki). Niektórzy zalecają przechowywanie olejków eterycznych w lodówce (szczególnie cytrusowych), ale miej na uwadze, że buteleczki przesiąkną zapachem jedzenia, dlatego lepiej włóż je najpierw do pudełeczka :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl