Dopuszczalne stężenie olejków eterycznych na skórę- Jak znaleźć odpowiednie proporcje?
22.jpg

Dopuszczalne stężenia olejków eterycznych znajdziesz w opisie każdego olejku na stronie. Jeśli nie ma tam takiego wskazania oznacza to, że nie znalazłam takich danych w książce: "Essential Oil Safety" Robert Tisserand and Rodney Young (drugie wydanie, United Kingdom: Churchill Livingstone Elsevier, 2014)


Poniżej przedstawiam wam mój przelicznik do domowego przeliczania stężenia olejków eterycznych. Po co w ogóle nam informacje o dopuszczalnym stężeniu i czy powinniśmy się do nich stosować znajdziesz we wpisie TUTAJ.

stężenie olejku eterycznego


Mój przelicznik stężenia olejków do domowego użytku:

Do każdego zamówienia powyżej trzech olejków dołączam buteleczkę 10 ml z pipetką, aby można było w domu stworzyć własną mieszankę olejkową. Buteleczkę z pipetką możesz dokupić również osobno w moim sklepie online.

Pipetka i buteleczka są w tym przypadku miarkami.

Pół buteleczki zapełniamy olejem nośnikowym (np. jojoba lub ze słodkich migdałów), który będzie naszą bazą do olejku eterycznego.

Pół buteleczki to około 10 pipetek płynu (nie liczę całej wypełnionej pipetki tylko tyle ile na raz załaduje się pod ciśnieniem, jest to około ⅘ pipetki).

Jedna pipetka (zapełniona w ⅘) to około 15 kropli.

Zatem pół buteleczki to 150 kropli płynu.

I tutaj startujemy z obliczeniami stężeń traktując te pół buteleczki ( około 150 kropli) oleju bazowego jako pozycję wyjściową.

150 kropli = 100%

15 kropli = 10%

1,5 kropli = 1%

1 kropla = 0,6 %


PRZYKŁADOWE STĘŻENIA OLEJKÓW ETERYCZNYCH:


TRAWA CYTRYNOWA 0,6 %

Zatem na pół buteleczki (150 kropli) oleju bazowego przypada 1 kropla olejku z trawy cytrynowej.


CYTRYNA 2%

Do połowy buteleczki z olejem bazowym dodajemy 3 krople olejku.


DRZEWKO HERBACIANE 15%

Do połowy buteleczki z olejem bazowym dodajemy około 23 krople olejku.


EUKALIPTUS RADIATA 20%

Do połowy buteleczki 10 ml z olejem bazowym dodajemy 30 kropli olejku.


Dopuszczalne stężenia olejków eterycznych znajdziesz w opisie każdego olejku na stronie. Jeśli nie ma tam takiego wskazania oznacza to, że nie znalazłam takich danych w książce: "Essential Oil Safety" Robert Tisserand and Rodney Young (drugie wydanie, United Kingdom: Churchill Livingstone Elsevier, 2014)

Artykuł ten tworzyłam w oparciu o wiedzę, której źródła opisałam TUTAJ.

Ze względów prawnych zaznaczam, że wszystkie informacje zawarte na tej stronie mają charakter czysto informacyjny i wiadomości w nich zawarte nie mogą służyć do diagnozowania, leczenia lub zapobiegania jakiejkolwiek choroby.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl